Babin kolektiv
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Babin kolektiv

forum mladih ljudi, filozofa, umetnika i ostalih koji poštuju Babu i njenu božansku ličnost
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  

 

 pisanje?

Go down 
5 posters
AuthorMessage
constanzza

constanzza


Posts : 126
Join date : 2007-10-29
Age : 39
Location : zajecar

pisanje? Empty
PostSubject: pisanje?   pisanje? Icon_minitimeSat Nov 03, 2007 1:59 am

pisete priche ili pesme?
ja pishem uglavnom priche, epske fantastike.
pocheo sam jednu prichu 4 prstenova, ili originalni naziv je shi rin.
moj trip, glavni junaci su 2 samuraja, jedna amazonka, jedan varvarin, jedan indijanac, i jedan spellsword....
napisao sam 40 strnica A4 papira.papir je stavljen u posebnu technost, (voda,chaj,kafa,vino,zachini) kako bi , kad se papir osushi, odavao utisak da je star vishe od 300 godina.zuckaste boje je.pisao sam nali perom i mastilom,muka prava, ali je jako zanimljivo.nisam je pisao vise od 3 godina, ali skoro sam napisao 1 A4 papir.ako je neko zainteresovan da prochita, mogu da otkucam deo:P
Back to top Go down
Lazmodar
Admin
Lazmodar


Posts : 192
Join date : 2007-10-27
Age : 37
Location : Tamni Vilajet

pisanje? Empty
PostSubject: Re: pisanje?   pisanje? Icon_minitimeSat Nov 03, 2007 2:02 am

otkucaj to novo, mene to interesuje Smile
Back to top Go down
http://kolektiv.forumotion.com
constanzza

constanzza


Posts : 126
Join date : 2007-10-29
Age : 39
Location : zajecar

pisanje? Empty
PostSubject: Re: pisanje?   pisanje? Icon_minitimeSat Nov 03, 2007 2:44 am

da te uputim.Niktos kralj, o kome moram da ti napisem njegovu borbu drugi put.zarobljen je vec 20 godina.Fiona borac, vizard i jebem li ga sta ne jos, takodje zarobljena, ali nema pojma gde se nalazi.
ehm.
`Nikros,reche Fioni da imaju oko sat vremena da nadju izlaz iz zamka, jer je toliko protrebno slugi,koji je ubijen, da se vrati Vartulu.Kada se sluga ne bude pojavio,Vartul ce podici uzbunu i poslati svoje elitne jedinice da nas traze.
Fiona ga je pazljivo slusala i klimala glavom.
-Moramo da nadjemo izlaz za sar vremena, u suprotnom vise nikada necemo videti svetlost dana.-rece Niktos
razumem -odgovori Fiona

Nakon obaziranj i osluskivanja , dadoshe se u beg.Niktos je imao veliki problem sa kretanjem.20 godina u ropstvu je uzelo svoj danak.Telo mu je atrofiralo.Nije bi ou stanju da trchi.Vukao se i hramao kao kakav starac.Bilo ga je sramota svog izgleda.
Fiona je to osetila, pogledala ga, nasmeshila se i pruzila mu svoju ruku.
Niktos je oklevao , ali ju je ipak uhvati oza ruku.Osetio je toplinu u grudima, koju nije osetio 20 godina.Nasmejao se i poceo da s eistinski oseca bolje.

Fiona ga je drzala za ruku, dok su tumarali dugim i mrachnim hodnicima kojima nikada nisu ishli.
Na svakih 20 metara bio je izvor svetlosti.Bledo sive boje.Jedva osvetljavajuci hodnik u radijusu od 6 metara.Miris vlage i ustajalog vazduha je bi ojako izrazen .Na nekim mestima je tak oodvratno smrdelo , da je teralo na povracanje.
Niktos i Fiona se pratili hodnik koji je skretao u blagom luku, gde se kasnije ukljucivao u jedan veci hodnik.Ochigledno je to bio neki od glavnih hodnika.
Kada su stigli do kraja, Fiona se sama prishunjala , kako bi osmotrila situaciju.Nije bilo nigde nikoga.Vratila se Niktosu i saopstila mu je sta je videla.
-Naravno, sluge su poslate da skupljaju energiju od zarobljenika.Mislim da imamo jos pola sata do pocetka nase potere.Pozurimo! - zavrsi Niktos.
Uputise se kroz veliki hodnik koji je nastavljao velikim stepenicama koje su vodile navise.Ocigledno je bilo da je ovaj veliki zamak ima vise spratova.
Nakon duzeg penjanja, zachuse sistanje iza sebe.
-Prokletstvo!ponestaje nam vremena! - oglasi se tiho Niktos. te se pripi uza zid.
Fiona ucini isto.Nakon kraceg remena, pojavi se sluga.
Fiona uz iznenadjenje iskorachi pred njega i zamahnu rukom ka slugi. Njen udarac je imao za cilj glavu sluge.Njena ruka je poletelatakvom silinom , da je prosla kroz meke kosti sluge.Zelena svetlost je kuljala na sve strane.Kad to bi gotovo, Fiona uhvati Niktosov pogled koji je govorio da je ona okrutna.
-Sta? - upita zachudjeno Fiona?
Niktos se nasmeja slatko.-Nastavimo duplo brze, zavrsi on.
kretali su se raznim hodnicima, penjali se uz stepenice, na gore.
Ali to je imalo posledicu da je Niktos bio iscrpljen, a Fiona je takodje bila zadihana i znoj joj je lio niz lice.
kada su stigli do jednog ugla, Fiona gvirnu za ugao i osmotri situaciju.Nije bilo nikoga.-super, pomislila je.
saopstila je tu vest Niktosu, te njih dvoje pozurise.No, kako su izasli, na deset metara od njih nalazio se vojnik.Bio je ceo u crnom oklopu.Imao je koplje u desnoj i stit u levoj ruci.za pojasom je takodje imao i mac.
Nakon kratkog posmatranja, vojnik naglo baci koplje, u nadi da ce pogoditi Fionu ili Niktosa.Koplje je bilo upuceno Fioni, srecom, jer je bila sposobna da ga izbegne.Da je gadjao Niktosa, 20 godina zatochenistva bi mu pomoglo da bude pogodjen.
Vojnik je sada imao mac u ruci.krenuo je ka svom plenu.
Fiona se okrenu i potrca ka koplju.Kada ga je uzela, vojnik je bi ona pola puta do Niktosa, koji se , oslanjajuci o zid, kretao ka Fioni.
Fiona potrca ka vojniku i napade ga.Bukvalno ga je zasipala napadima.Vojnik je sistao i jedva uspevao da se odbrani.Fiona resi da napadne malo drugacije.Pokusala je da ga pogodi u stomak, sto je vojnik uspeo da odbrani, zatim , naglo mu okrenucsi ledja, napravila je most i poslala koplje obema rukama ka vojnikovoj glavi.
Ovaj pokret nije ocekivao.Tu je nashao svoj kraj.Fiona je uzela njegov mach.
Ubrzo su nastavili dalje.Izasli su na terasui konacno je Niktos ugledao svetlost dana.No, takodje je ugledao jos jednog vojnika , koji je odmah napao.Usledila je iscrpna borba izmedju njega i Fione.Ovaj protivnik se pokazao boljim od prethodnog.posle gotovo , tri minuta machevanja i urlikanja, oba protivnika su bila pri kraju svojih snaga.Na hodniku se pojavila grupa vojnika, a taj trenutak je Fiona iskoristila i obezglavila svog protivnika.
Vojnici sa hodnika nagrnuse ka Fioni i Niktosu uz urlike.Fiona u ochajanju zauze stav sa saznanjem da joj je to poslednji.jer nije imala vise snage, a njih je bilo mnogo.
U tom trenutku Niktos je pozva i probudi je iz tog transa.Uhvati je za ruku i povuche u prolaz koji se zatvori za njima.
Back to top Go down
sora22

sora22


Posts : 25
Join date : 2007-10-29
Age : 39

pisanje? Empty
PostSubject: Re: pisanje?   pisanje? Icon_minitimeSat Nov 03, 2007 3:06 am

zanimljivo. fiona i niktos su bas cool, da ne kazem eeeextra!!!
Back to top Go down
Lazmodar
Admin
Lazmodar


Posts : 192
Join date : 2007-10-27
Age : 37
Location : Tamni Vilajet

pisanje? Empty
PostSubject: Re: pisanje?   pisanje? Icon_minitimeSat Nov 03, 2007 5:18 pm

Uvek je zanimljiv taj ''srednji vek'', ta epska fantastika.
Jedinu kritiku koju imam, pored sklopa rečenica, je ta da mi deluje nekako veštački. Ne mogu da se uživim, nisam osetio atmosferu.
Nekako, ne znam kako da kažem, kao da si pisao pod predpostavkom da to jeste izmišljeno, da to jesu imaginarni likovi..ne umem bre da objasnim i to ti je.
Back to top Go down
http://kolektiv.forumotion.com
34.788%...complete

34.788%...complete


Posts : 78
Join date : 2007-10-30
Age : 35
Location : vinnlandia

pisanje? Empty
PostSubject: Re: pisanje?   pisanje? Icon_minitimeSat Nov 03, 2007 6:47 pm

dugo vec pishem pesme,ali za sebe..nikada nisam voleo da ih publikujem..one koje je neko uspeo da prochita bivale su iscepane i bachene
Back to top Go down
http://www.myspace.com/headsetformultimedia
Stsh

Stsh


Posts : 68
Join date : 2007-10-30
Age : 36
Location : Where The World Bleeds White

pisanje? Empty
PostSubject: Re: pisanje?   pisanje? Icon_minitimeMon Nov 05, 2007 12:07 am

Pishem pesme dugo i treba da izdam zbirku, ali taj dan odlazhem shto je vishe mogucje. Nisam napisala nishta chime sam apsolutno zadovoljna vecj neko vreme...
Pored gomile pesama imam i par kratkih prichica, gomile "nabacanih misli", kao i retorichkih vezhbi i radova...

Te "tanana" pisanije imam OVDE.
Pesme su mi vecj jednom "ukradene" pa sam ih pobrisala sa neta...
Back to top Go down
http://www.myspace.com/charobni_akord
Sponsored content





pisanje? Empty
PostSubject: Re: pisanje?   pisanje? Icon_minitime

Back to top Go down
 
pisanje?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Babin kolektiv :: Kolektiv :: Babini umetnici-
Jump to: