Babin kolektiv
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Babin kolektiv

forum mladih ljudi, filozofa, umetnika i ostalih koji poštuju Babu i njenu božansku ličnost
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  

 

 gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin

Go down 
2 posters
AuthorMessage
constanzza

constanzza


Posts : 126
Join date : 2007-10-29
Age : 39
Location : zajecar

gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin Empty
PostSubject: gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin   gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin Icon_minitimeThu Nov 01, 2007 6:11 pm

dakle, nadam se da ste procitali bar nesto od ovog velicanstvenog pisca.
`gospodar prstenova` (gp)je veoma dobro delo, ali imam utisak , da je zbog popularizacije, malo izlizan.no, stil pisanja, i kvalitet, izum jezika i to dva, je velicanstven.
Silmarilion je daleko jache delo od gospodara prstenova.treba procitati.
Nedovrsene priche, jako zanimljivo .Tolkin je takoreci o svakom dogadjaju u gp. napisao po nekoliko verzija te price.
oni koji nisu procitali, neka to urade.
Back to top Go down
Lazmodar
Admin
Lazmodar


Posts : 192
Join date : 2007-10-27
Age : 37
Location : Tamni Vilajet

gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin Empty
PostSubject: Re: gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin   gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin Icon_minitimeThu Nov 01, 2007 6:19 pm

Ledi ne može da se izliže dobro književno delo koje spada u klasike. tongue
Inače mislim da je stil pisanja, sklop, zaplet, kompleksnost likova mnogo bolji u G.P. nego li u Silmarilionu ali me je Silmarilion osvojio zbog svog epskog prizvuka, zbog te herojske istorije, stvaranja sveta i svega toga...pogotovo što nisam mogao ni da sanjam da Srednja Zemlja ima toliko veliku, razvijenu, komplikovanu i uzbudljivu istoriju.
Ajde ovako da kažem - G.P. objektivno bolje delo, Silmarilion me fascinira i ne mogu objektivno da gledam, te je meni lično bolji.

Inače kupio sam na sajmu novo Tolkinovo posthumno objavljeno delo ''Deca Hurinova''. Još se spremam da počnem da čitam.
Back to top Go down
http://kolektiv.forumotion.com
constanzza

constanzza


Posts : 126
Join date : 2007-10-29
Age : 39
Location : zajecar

gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin Empty
PostSubject: Re: gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin   gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin Icon_minitimeThu Nov 01, 2007 6:50 pm

hmm. ok svako ima svoje mishljenje. o toj knjizi novoj,da da prosledicesh je.svakako
Back to top Go down
Sponsored content





gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin Empty
PostSubject: Re: gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin   gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin Icon_minitime

Back to top Go down
 
gospodar epske fantastike , Dzon Ronald Rejel Tolkin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Babin kolektiv :: Kolektiv :: Književnost-
Jump to: