Babin kolektiv
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Babin kolektiv

forum mladih ljudi, filozofa, umetnika i ostalih koji poštuju Babu i njenu božansku ličnost
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  

 

 Hriscanstvo

Go down 
+3
34.788%...complete
Praetor
Lazmodar
7 posters
AuthorMessage
Lazmodar
Admin
Lazmodar


Posts : 192
Join date : 2007-10-27
Age : 37
Location : Tamni Vilajet

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeWed Oct 31, 2007 6:32 pm

Sve o Hrišćanstvu, njegovim dogmama, podelama, stavovima, manama i vrlinama. Da li ste Hrišćanin, ili protivnik ove vere ? Zašto ?
Back to top Go down
http://kolektiv.forumotion.com
Praetor

Praetor


Posts : 17
Join date : 2007-10-29

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeWed Oct 31, 2007 8:03 pm

Za mene je Hriscanstvo shiroko rasprostranjena sekta. Sekta koja je unazadila covecanstvo za ko zna koliko vekova...
Back to top Go down
Lazmodar
Admin
Lazmodar


Posts : 192
Join date : 2007-10-27
Age : 37
Location : Tamni Vilajet

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeWed Oct 31, 2007 8:15 pm

Ne bih se složio sa tobom. Nije Hrišćanstvo to učinilo već ljudi koji su ga instituizovali(tako se kaže?).
Zavisi šta smatraš Hrišćanstvom ? Ako vidiš religiju, instuciju u vidu crkve, inkviziciju, Vatikan, bla bla...onda si upravu.


Last edited by on Thu Nov 01, 2007 1:32 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://kolektiv.forumotion.com
34.788%...complete

34.788%...complete


Posts : 78
Join date : 2007-10-30
Age : 35
Location : vinnlandia

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeWed Oct 31, 2007 8:26 pm

nisam krishcanin..ljudi preteruju s tom verom..21. vek je..ae da smo u praistoriji pa da josh uvek ne znamo shta je oluja pa i da budem opsednut time,ali sad..
Back to top Go down
http://www.myspace.com/headsetformultimedia
Lazmodar
Admin
Lazmodar


Posts : 192
Join date : 2007-10-27
Age : 37
Location : Tamni Vilajet

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeWed Oct 31, 2007 8:30 pm

Davidenko mislim da si pogrešio. Nije hrišćanstvo paganstvo, ne veruju oni u Zevsa, Peruna, Serbuna ili Thora...
Back to top Go down
http://kolektiv.forumotion.com
34.788%...complete

34.788%...complete


Posts : 78
Join date : 2007-10-30
Age : 35
Location : vinnlandia

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeWed Oct 31, 2007 8:35 pm

da,ali sam mislio na ljude koji su opsednuti hrishcanstvom..
Back to top Go down
http://www.myspace.com/headsetformultimedia
vaspitna palica

vaspitna palica


Posts : 61
Join date : 2007-10-29
Age : 34
Location : Zajechar , AVNOJ BEJBI !

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeWed Oct 31, 2007 9:05 pm

za mene je baba jedini bog ... i ja sam pripadnik babinstva Smile
slava babi flower
Back to top Go down
http://www.myspace.com/djukavnoj
Lazmodar
Admin
Lazmodar


Posts : 192
Join date : 2007-10-27
Age : 37
Location : Tamni Vilajet

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeWed Oct 31, 2007 9:11 pm

То se podrazumeva. Baba je univerzalni kosmički zakon i otelotvorenje prvog i jedinog principa postojanja. Cool

Meni se lično dopadaju neki delovi ranog hrišćanstva koje gotovo da je iskorenjeno u današnjem obliku ove vere. Pre nego što je sabor prihvatio kanon i pre nego što je novi zavet postao zvanična ''reč božija''.


Last edited by on Thu Nov 01, 2007 3:23 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://kolektiv.forumotion.com
Constantine

Constantine


Posts : 21
Join date : 2007-10-31
Age : 38
Location : Frankfurt am Main

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeThu Nov 01, 2007 1:38 am

Prvo, da bih objasnio sta hocu da kazem, upotrebicu rec "Bog" za sve ono sta vi mislite da je sveto, bilo "Bog" kao otac Isusov ili kao Svemir ili kao nesto vise...

Hriscanstvo (ili bilo koja druga "vera") nije nista drugo do licno shvatanje Boga. Poistovecavanje sa shvatanjima drugih do te mere dokle mogu ljudi da kazu "OK, on veruje u mog Boga" stvara jednu zajednicu koja, naravno, misli da je u pravu.
Ono sto ljudi ne shvataju (ili nece da shvate) jeste da svako od nas ima svoju, i samo svoju individualnu projekciju Boga koju niko drugi nema. Ukoliko malo udjete u razgovor sa ljudima videcete razlike...

Na osnovu ovoga, moze se reci da je svaka vera drugacija, kao i. naravno, svaki vernik. Dakle, mozemo li onda reci da smo mi clanovi neke "vere" kada znamo da smo u sustini razliciti i da ono sto ja smatram za Boga nije isto ono sto i ti vidis?
Ja mislim da prave "vere" nema, tj. da je svaka vera jedan put ka onome cemu mi tezimo... Put ne mora da bude unutar jedne vere, vec je Put u svakome od nas, i samo za nas. Svaciji Put je drugaciji i niko nema isti cilj niti ista ocekivanja sta ga ceka tamo. Svako odlucuje kojim ce Putem ici, cak i ukoliko je clan neke od vera.

Ja za sebe ne mogu da kazem da sam pravoslavac, ali mogu da kazem da moja vera najvise lici tom ucenju. Kakav Put ti odaberes je tvoj, i samo tvoj izbor i nemoj da te neko ubedi u suprotno. Zvao se tvoj Put budizam, hriscanstvo ili islam, moras da shvatis da je to *tvoj* budizam/islam ili sta vec i niciji drugi.
Back to top Go down
http://www.sk-gaming.com/
Lazmodar
Admin
Lazmodar


Posts : 192
Join date : 2007-10-27
Age : 37
Location : Tamni Vilajet

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeThu Nov 01, 2007 3:49 pm

Constantine wrote:
Prvo, da bih objasnio sta hocu da kazem,

Hriscanstvo (ili bilo koja druga "vera") nije nista drugo do licno shvatanje Boga.


Nikako, to onda ne bi bila nikakva zajednica. Ne kažem da podržavam Hrišćanstvo kao takvo ali ono svakako nije lično shvatanje Boga.
Oni imaju određene kanone kojih se moraju pridržavati inače od ostalih hrišćana neće biti prihvaćeni kao deo te zajednice. Moraju da veruju da je npr. Hrist začet bez polnog odnosa, da je Marija devica, da Hrist je vaskrsao, da postoji raj, da je prvi čovek Adam i tako te ostale tričarije. To je moranje ako hoćeš sebe da nazoveš hrišćaninom. Ne kažem da želiš ti sebe tako da nazivaš već ti samo kažem da među onima koji se tako sa pravom nazivaju ne postoje velike razlike u shvatanju i verovanju u crkvenu dogmatiku. Agnostici su nešto drugo...


Constantine wrote:
Poistovecavanje sa shvatanjima drugih do te mere dokle mogu ljudi da kazu "OK, on veruje u mog Boga" stvara jednu zajednicu koja, naravno, misli da je u pravu.
Ono sto ljudi ne shvataju (ili nece da shvate) jeste da svako od nas ima svoju, i samo svoju individualnu projekciju Boga koju niko drugi nema. Ukoliko malo udjete u razgovor sa ljudima videcete razlike...

Ne bih rekao da svako veruje u '' svog Boga '', ateisti veruju da Bog, viša sila, whatever, ne postoji. Dalje, postoje ljudi, mahom zaglibljeni u strahu od mase ili čega god, koji se ne usuđuju da razmišljaju na tu temu pa tako oni niti ne veruju niti veruju, oni prosto izbegavaju takvu temu.

Ovo mora da kažem, ne vezano za Constantine-ov post : Od samo reči Bog mi se diže kosa na glavi. To potiče hronološki iz totemizma, mnogoboštva, paganstva pa sve do hinduizma, judeizma, hiršćanstva, islama...Zašto se personalizuje ta problematika ? Ljudi su prošli kroz razne epohe vere valjda su 'prerasli' taj način razmišljanja.

Constantine wrote:
Na osnovu ovoga, moze se reci da je svaka vera drugacija, kao i. naravno, svaki vernik. Dakle, mozemo li onda reci da smo mi clanovi neke "vere" kada znamo da smo u sustini razliciti i da ono sto ja smatram za Boga nije isto ono sto i ti vidis?
Ja mislim da prave "vere" nema, tj. da je svaka vera jedan put ka onome cemu mi tezimo...

Pobrkao si reč vera i religija. Religije su ustanove i one se razlikuju, njihovi kanoni se razlikuju, njihovi običaji i procedure se razlikuju.
Dok za individualno veru svakog čoveka mislim da ako nije ista ono barem sliči jedna drugoj. Kad se skine ljuštura vidi se da je svako veruje u ljubav, saosećanje, ispravnost delanja. Možda sam malo preterao sa rečju ''sliče'' ali ukapirao si šta sam hteo da kažem.

Constantine wrote:
Put ne mora da bude unutar jedne vere, vec je Put u svakome od nas, i samo za nas. Svaciji Put je drugaciji i niko nema isti cilj niti ista ocekivanja sta ga ceka tamo. Svako odlucuje kojim ce Putem ici, cak i ukoliko je clan neke od vera.

Zavisi koliko materijalistički shvataš reč Put. Ali uglovnom se slažem.

Constantine wrote:
Ja za sebe ne mogu da kazem da sam pravoslavac, ali mogu da kazem da moja vera najvise lici tom ucenju. Kakav Put ti odaberes je tvoj, i samo tvoj izbor i nemoj da te neko ubedi u suprotno. Zvao se tvoj Put budizam, hriscanstvo ili islam, moras da shvatis da je to *tvoj* budizam/islam ili sta vec i niciji drugi.

Tako je !
Back to top Go down
http://kolektiv.forumotion.com
Constantine

Constantine


Posts : 21
Join date : 2007-10-31
Age : 38
Location : Frankfurt am Main

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeThu Nov 01, 2007 4:29 pm

Quote :
Ne bih rekao da svako veruje u '' svog Boga '', ateisti veruju da Bog, viša sila, whatever, ne postoji. Dalje, postoje ljudi, mahom zaglibljeni u strahu od mase ili čega god, koji se ne usuđuju da razmišljaju na tu temu pa tako oni niti ne veruju niti veruju, oni prosto izbegavaju takvu temu.
Da, za ateiste sam zaboravio da kazem da se ovo ne odnosi na njih. Moj post se odnosi na svakog ko veruje u nesto, za razliku od ateista ili nekih drugih ljudi koji iz nekog drugog razloga ne(zele) da veruju.
Quote :
Pobrkao si reč vera i religija. Religije su ustanove i one se razlikuju, njihovi kanoni se razlikuju, njihovi običaji i procedure se razlikuju.
Dok za individualno veru svakog čoveka mislim da ako nije ista ono barem sliči jedna drugoj. Kad se skine ljuštura vidi se da je svako veruje u ljubav, saosećanje, ispravnost delanja. Možda sam malo preterao sa rečju ''sliče'' ali ukapirao si šta sam hteo da kažem.
Hvala. Ti si objasnio mnogo bolje moju misao!
Quote :
Zavisi koliko materijalistički shvataš reč Put. Ali uglovnom se slažem.
"Put" je u cisto duhovnom smislu, i nema veze sa materijalnim, tako da mislimo na isto.
Quote :
Constantine wrote:
Ja za sebe ne mogu da kazem da sam pravoslavac, ali mogu da kazem da moja vera najvise lici tom ucenju. Kakav Put ti odaberes je tvoj, i samo tvoj izbor i nemoj da te neko ubedi u suprotno. Zvao se tvoj Put budizam, hriscanstvo ili islam, moras da shvatis da je to *tvoj* budizam/islam ili sta vec i niciji drugi.


Tako je !
Ovo me sad podseti na diskusiju slobodne volje i "Sudbine", ali to je ideja za neku drugu temu...
*trazi gde je "New Topic" dugme*
Back to top Go down
http://www.sk-gaming.com/
sho)))mi

sho)))mi


Posts : 40
Join date : 2007-10-31
Age : 33
Location : Serbia,United Territories of Europa,Vinnland

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeThu Nov 01, 2007 5:33 pm

Krsten sam po rodjenju,mada sebe ne smatram hriscaninom,niti vernikom.
Back to top Go down
constanzza

constanzza


Posts : 126
Join date : 2007-10-29
Age : 39
Location : zajecar

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeThu Nov 01, 2007 7:15 pm

jao bre Lazare sto si nezgodan.znash, svadjao sam se sa nekim glupim amerima na deviantartu.oni misle da je film zeitgeist sranje.naravno da nisu u pravu.
prvo, slazem se da religija kao zasebna ima normalnih i zanimljivih teza.
sto se tice mracnog veka , Vatikana, krstaskih ratova,pokrstavanje ljudi koji VEC imaju svoju veru, je pravi SATANIZAM.
Zen i Budizam su veoma prirodni, zato sto ne prisiljavaju nikog da veruje u nesto, vec sam saznash i nadjes svoju veru, sto se kasnije ispostavi da verujes u sebe i svoj duh!jea.
religija?politika?hahah, kako su samo slatko povezani, zachinjeni manipulacijom.da li stvarno mislite da postoji raj i pakao?Isus?strasno, svaki put kad pomislim da je covecanstvo napredovalo na duhovnom planu , razocaram se. Twisted Evil
Back to top Go down
Lazmodar
Admin
Lazmodar


Posts : 192
Join date : 2007-10-27
Age : 37
Location : Tamni Vilajet

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeThu Nov 01, 2007 7:49 pm

a što sam nezgodan ? Shocked
Back to top Go down
http://kolektiv.forumotion.com
constanzza

constanzza


Posts : 126
Join date : 2007-10-29
Age : 39
Location : zajecar

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeFri Nov 02, 2007 1:25 pm

pa sve sto je reko dandi ti si ga iznapinjao, uvazi i njegovo misljenje.covek ima zanimljivo razmisljanje.
Back to top Go down
Lazmodar
Admin
Lazmodar


Posts : 192
Join date : 2007-10-27
Age : 37
Location : Tamni Vilajet

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeFri Nov 02, 2007 2:05 pm

A bre diskutujemo...sigurno nećemo da postignemo ništa ako svako kaže šta ima i toliko. Ne teram njega da promeni mišljenje samo komentarišem njegove stavove i pokušavam da ih približim istini(ako mislim da su netačni). Ako se ne slažem, rećiću to i reći ću zašto se ne slažem, ako mi je nejasno to što je neko napisao, rećiću i to i zamoliti ga da objasni ili ću ja pokušati da objasnim.
To se Dile u civilizovanom svetu zove diskusija. Niko nije zajeban, niko nikoga ne napada, samo stara dobra diskusija.
What a Face


Last edited by on Fri Nov 02, 2007 2:10 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://kolektiv.forumotion.com
constanzza

constanzza


Posts : 126
Join date : 2007-10-29
Age : 39
Location : zajecar

Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitimeFri Nov 02, 2007 2:10 pm

nja nja nja.sissyboy:P affraid
Back to top Go down
Sponsored content





Hriscanstvo Empty
PostSubject: Re: Hriscanstvo   Hriscanstvo Icon_minitime

Back to top Go down
 
Hriscanstvo
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Babin kolektiv :: Kolektiv :: Mislim, dakle postojim-
Jump to: